BGA GOSB Semineri 2018 Gebze

BGA, GOSB seminerine katıldık

Başlangıç olarak bu seminere katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir çok kurum ve firmadan gelen kişilerin bir arada olması böyle bir konferans için oldukça önemliydi.

Seminerin içeriğine girmeden önce bu semineri düşünen ve oluşmasına katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.

Seminer içeriği ise özellikle KVK konuları üzerinden başlayarak başladı. Bilgi paylaşımı iç ve dış dünya ile bağlantılı olan bu anlatımda soru ve cevaplar oldukça dikkat çekici öyle ki araya her çıkışında kişiler soru ve cevaplar üzerinde konuşmaya devam ettiler.

Sonrasında olan DNS güvenliğini anlatan bir sunum ile anlatım ve örneklere yer verildi burada anlatılan olayların senaryo ve gerçek dünyada gerçekleşen olaylar konu alındığı görüldü anlatımı oldukça başarılı bulduk.

Diğer bir anlatım da ise işin saldırı boyutu vardı burada anlatılan olayların gerçek bir senaryo ile anlatılması oldukça başarılı olduğunu gördük. Anlatımın etkileyici bir konusu da sunum kalitesinin gerçekten başarılı olmasıydı. Bir hedef sisteme nasıl girilir hangi yollar kullanılır bunu gördük ve başarılı bulduk BGA firmasının saldırı uzmanların bu aşamada iyi bir yolda olduklarını gördük.

Diğer konu ise saldırı ve savunma burada anlatımın diğeri ile eş değer boyutta ve akıcı ve örneklerin ise verimi gerçekten iyi bir boyuta geldiğini gördük.

Son olarak dos & ddos atack konusu ele alındı her ne kadar ülkemizde pek önemli olmadığı görülse de konunun ciddi bir durumda olduğunu sunum esnasında görüldüğünü düşünüyoruz.

Seminerin tüm içeriği katılanlara verilmesi’de oldukça özel bir seminer olduğunu gösterdi.

Başta hüzeyfe beyin ve tüm ekibine başarılı iş yaşamlarında daha uzun yıllar kalmasını dileriz.2 yorum

Bir cevap yazın