ISO 9001 2015 NEDEN KULLANILMALIDIR?

ISO 9001 2015 NEDEN KULLANILMALIDIR

ISO 9001 bir firmanın kalitesinin temel taşlarından biridir. ISO 9001 yönetim sistemi sertifikası sahibi kuruluşlar uluslararası her alanda geçerliliği olan kalite onayını almış demektir. Bu sertifika ile kurumunuzun her koşullarda kaliteli bir hizmet anlayışı olduğunu belgelemiş olursunuz. ISO 9001 2015 sertifikası sadece üretilen malların kalitesini değil o kurumun yönetiminde de kalite standartlarına uygunluğunu tescil etmektedir. ISO 9001 belgesi gelişen Pazar ortamındaki rekabetten dolayı ortaya çıkmıştır. Rekabet ettiğiniz firmanın yada firmaların ISO 9001 sertifikasına sahip olmaması sizi o pazar piyasasında rakiplerinize göre bir adım ön plana çıkartacaktır. Artık tüketiciler firmaların bu belgeye sahip olup olmadıklarını göz önüne alarak ihtiyaçlarını bu belgelere sahip olan firmalardan karşılamaya başlamışlardır. Bu belgeye sahip kurumlardaki çalışma ortamları da daha verimli bir hal almış ve üretkenliklerin daha da fazla arttığı gözlemlenmiştir. Gerek firma içinde olsun gerekse ticaretlerinizde bu belgeye sahipseniz her açıdan gelişmeye ve kaliteli hizmet vermeye başladığınızı gözlemleyeceksiniz.

ISO 9001 9015 Belgesine Sahip Olmanız Size Şu Faydaları Sağlayacaktır ;

Müşteri ilişkilerinizi geliştirir ve müşterilerinizin sizinle olan alışverişlerinde daha verimli hale gelmesini sağlarsınız. Müşterilerinizin önerilerini göz önünde bulundurarak daha kaliteli ve verimli mallar üretmenize yardımcı olur. Müşterilerinizle daha samimi ve güzel hizmet vermeniz ticaret açısından size verimlilik ve canlılık kazandıracaktır. Daha sistemli ve kademeli mallar üretmek üretimdeki mali giderlerinizi daha aza indirecektir. Kaliteli ve sistemli üretimleriniz kalitesizlikten doğacak olan mali zararlarınızı en aza indirecektir. Planlı , programlı ve kademeli olarak çalışmak üretim açısından yada sorunların çözümü açısından size daha fazla zaman kazandıracaktır. Programlı bir şekilde üretim yapmak kademeler arasındaki dengeyi sağlar ve bilgi alışverişlerine hız kazandırır. Programlı çalışmak üretim malzemelerini almanız ve bu alışverişi denetlemeniz açısından size kolaylık sağlayacaktır. Programlı çalışmak işletmenizi geliştirir ve yönetim aşamasındaki bölümleri daha iyi yöneterek doğru elemanları doğru birimlerde görevlendirmenizi sağlar. Belli standartlarda üretim ve yönetim yaptığınız zaman işletmenizde doğru ve yerinde kararlar almanız daha kolay hale gelecektir. İşletmeniz içindeki çalışanlarınız birbiri ile olan ilişkilerini güçlendirir ve daha verimli bir çalışma ortamı kurmanızda öncülük eder. İşletmenizdeki işçi kalitesinde gözle görülür ve durmaksızın artan bir ivme kaydettiğinizi görürsünüz. İşletmeniz iso 9001 belgesine sahip ise dünyanın her alanında kaliteli ve güvenli ticaret yapmanıza katkıda bulunur. İşletmenizin ISO 9001 sertifikası var ise Pazardaki rekabet ortamına girmenizi sağlar. İşletmenizin iso 9001 sertifikası var ise ticaret yaptığınız alanda prestij sahibi olmanızı ve saygı duyulan bir işletme olmanıza kapı açar .

ISO 9001 TEMEL YAPISI

KAPSAM ATIF YAPILAN STANDARTLAR TERİMLER TARİFLER KURULUŞ BAĞLAMI * Organizasyon ve yapısını anlama * İlgili tarafların İhtiyaç ve beklentilerin anlaşılması * Kalite Yönetim Sisteminin Kapsamını Belirleme * Kalite yönetim sistemi ve Süreçleri LİDERLİK * Liderlik ve taahhüt * Kalite Politikası * Organizasyonel roller, sorumluluklar ve yetkiler PLANLAMA * Risk ve Fırsatları Belirleme Faaliyetleri * Kalite hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için planlama * Değişikliklerin Planlaması DESTEK * Kaynaklar * Yeterlilikler * Farkındalık * İletişim * Dokümante Edilmiş Bilgi OPERASYON * Operasyonel planlama ve kontrol * Ürün ve Hizmetleri ihtiyaçlarının tespiti * Ürün ve Hizmetlerin Tasarim ve Geliştirilmesi * Dış Kaynaklı Ürün ve Hizmetlerin Kontrolü * Üretim ve hizmetin sağlanması * Ürün ve Hizmetlerin Serbest bırakılması * Uygun Olmayan Süreç çıktılar, Ürünler ve hizmetlerin Kontrolü PERFORMANS DEĞERLENDİRME İzleme, ölçme, analiz ve değerlendirme * İç denetim * Yönetim Gözden Geçirilmesi İYİLEŞTİRME * Genel * Uygunsuzluklar ve düzeltici faaliyetler

Firmamız size en uygun koşullarda ISO sertifikası vermek için alanında uzmanlaşmış personellerimizle yılın her günü hizmetinizdedir. Bize ulaşarak konu ile ilgili daha kapsamlı bilgi alabilir ve sertifikanızı almak için ne gibi yollar izlemiz gerektiğini öğrenebilirsiniz. İşletmenizin ISO sertifikasına uygun olup olmadığını denetliyoruz ve daha sonra hızlı ve programlı bir şekilde var ise eksik olan yönlerinizi tamamlayarak, sizi de uluslararası her alanda geçerliliği olan iso 9001 sahibi bir işletme yapıyoruz.

Ticaret anlayışının en üst seviyelere çıktığı günümüz dünyasında sizde daha güvenilir ve daha sağlam ticaret yapmak istiyorsanız hemen bize başvurun ve ISO 9001 belgenizi alın.Bir cevap yazın