ISO Belgelendirme

Müşterilerimizin bu belgelendirme ile alakalı olarak oldukça fazla merak ettikleri soruları ve cevaplarını sizin için derleyerek bilgilendirmek istiyoruz.

ISO BELGESİ NEDİR ?

ISO belgesi bir firmanın (şirketin) uluslararası kabul görmüş 3. taraf bir kuruluş tarafından onaylanmış bil belgedir. Bu sertifika  (belge ) firmanın güvenilirliğini ve belirli ihalelerde kullanılabilinir.  Ayrıca müşterilerinize verdiğiniz değeri ve sözünde bir teminatıdır.

NEDEN ISO BELGESİ ALMALIYIM?

ISO belgelendirmeBu belge iş yerinizin ve çalışanlarınızın daha verimli ve pazarda daha fazla pay sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bu belge müşteri güvenini artırdığı gibi müşteri odaklı çalışmanızı sağlayacak ve firmanızda oluşan ve zarara uğratan bulguların düzenlenmesini sağlayacaktır.

Bu belge ayrıca müşteri ve firmanız arasında köprü olacaktır, daha net işler yapmanızı ve müşterilerinizin size olan güvenini arttıracak ve çalışanların daha verimli çalışmasına destek olacaktır. Müşterileri ile sorunsuz bir iletişim kim istemez ki ? Kısacası çalıştığınız firmanın daha verimli şekilde çalışması ve üretim ve pazarsa söz sahibi olmasını istiyorsanız bu belgeyi bulundurmak sizi için oldukça önemlidir.

ISO BELGELENDİRME SERTİFİKASI FİYATI NEDİR?

ISO sertifikaları fiyatları şirketin çalıştığı bölüme ve çalışan sayısına ve prosedürlerine bakılarak değişiklik göstere bilmektedir. Birden fazla uygulama düşünürseniz bu konuda değişiklikler olacaktır. Firmamızın bu konuda desteği firmalara umut vermektedir sabit fiyatlar ile değil farklı fiyat teklifleri ile karşınızda olacağız bu sizlerin sektörde yer almanızı sağlayacaktır. Firmamız ekstra ücretler ile karşınızda olmayacak buda sizlerin daha emin adımlar ile yürümenizi sağlayacaktır.

Fiyat ve tekliflerimizi firmalar ile karşılaştırabilirsiniz bu konuda tamamen özgür ve son kararı verecek olanlarda yine sizler olacaksınız.

ISO SERTİFİKASINI ALMAK NE KADAR SÜRER

ISO belgeleri veya sertifikasını almak 15 gün ile 8 hafta arasında değişiklik gösterebilmektedir. Küçük gecikmelerin ise yaşanabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Sürecin hızlanması ve bir an önce almanız için her şey yapılacak ve bunun için büyük bir çaba göstereceğimizden şüpheniz olmasın.

Süreç aşamasından sonra sertifikalarınızı kısa süre içerisinde sizlere bir zarf ile ulaşacaktır artık sizlerinde bir ISO belgesi olacağını sizlerde duyurabilirsiniz.

ISO SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

ISO belgelendirme danışmanlıkTemel eğitim ve incelemelerden sonra şirketin ilk değerlendirilmesi yapılmaktadır incelemelerin ardından ikinci adıma geçilir burada uyumlu hale gelmeniz için bazı açıklamalar da bulunacağız,burada önemli bir prosedür değişikliği yapılmaz önemli olmadıkça.

Tüm bu işlemlerin ardından belgelendirme işlemlerine geçilerek önümüzde aylar içerisinde uyumlu hale gelmeniz için tüm her alanda düzenlemeler yapılmakta olup artık denetlenebilir hale geleceksiniz.

Firmalar için ise sürekli olarak değişik revizyonlar ve düzenlemeler gelebilir buna hazır hale gelmeniz için ise sürekli olarak sizler ile irtibat halinde olacağınız. Bu durumda sizler önümüzde olan seneler içinde yine aynı şekilde düzenli olarak çalışmalarınıza devam edeceksiniz..

ISO AKREDİTASYONU NEDİR VE SERTİFİKASYONDAN FARKLI MIDIR?

ISO akreditasyon ve ISO sertifikası arasında farklar mevcuttur bu iki bilgi ve ne anlam taşıdığını bilmek oldukça önemlidir.Aslında bu iki önemli bilgi için UKAS veya BS standartlarını bilmek gerekmektedir.

Ülkeler UKAS versiyonuna sahiptir.

Sertifika şirketleri ise yönetim organı olarak hakaret etmektedir.

Burada unutulmaması gereken ise şu önemli noktadır her ülkede bir olmak üzere akreditasyon yeri mevcuttur, farklı yanıltıcı alanları seçmemeniz tercih edilebilir. Genel olarak akreditasyonlar zorunlu değil sadece tercih sebebi olabilir.

Bunun için daha detaylı bilgiyi önümüzdeki süreç içerisinde vereceğiniz yine mevcut önemli bilgelere bizler sayesinde ulaşabilirsiniz.

ISO DENETİMİ NASIL YAPILIR?

Bir denetim firmanın sistem ve hizmetlerinin kontrol edilmesi ve kanıtlama sürecidir ve hazır olup olmadığını anlamı taşımaktadır. Bu ISO belgeleri için şarttır diğer tabiri ile zorunludur. Düzenli olarak süreçlerin kontrol edilmesi bir firma açısından oldukça önemlidir. Belgelerin kanıtlanması ve hazır olması esas olarak bilinmesi gerekmektedir.

Denetçiler mutlak suret ile sizlerin uymadığı prosedürleri raporlayacak ve iletecektir, burada olan durum ise sizlerin daha iyi bir hale gelmesidir. Firmamız bu konuda destek olmakla birlikte ISO belgesi alma süreçlerini hızlandıracaktır.

NEDEN BİR ISO DENETİMİNE İHTİYACIM VAR?

BSI/ ISO sistemlerinin zorunlu bir uygulamasıdır. Sürekli olarak geliştiğinizi ve amaçlara uygun olarak ilerlediğinizin kanıtıdır. Sisteme uygun olduğunuzu sürekli olarak kontrol ediniz. Firmamızdan aldığınız destek ile standartlara uymanıza yardımcı olunacaktır.

İyileştirmeniz gereken konular raporlanarak adım, adım düzenlemeye yapılır.

ISO DENETİMİ NEDEN HER YIL YAPILIR

Her yıl yapılan ISO denetimleri firmaların stresli günler yaşamasına denet olabilir bazı firmaların ise bu durumu aşmak için çeşitli yollara başvurduğunu bilmekteyiz fakat bu duruma iyi bir yönden bakmak gerekirse, nasıl bir sağlık kontrolüne düzenli olarak giriliyor ve denetleniyorsa ve düzenlemeler ve eksiklikler belirleniyorsa ISO belgeleri de o yönden denetlenmesi gereken bir standart olduğunu bizlere bildirmektedir.

İlerleyen dönem içerisinde denetlenen firma prosedür konularına daha geniş ve oldun bakacağından eminiz, denetleme gerçekleşmeden önce mutlaka danışmanlık veya bir kurumdan destek alınması bu zamanın daha iyi değerlendirilmesine yardımcı olacak ve sürecin iyileştirilmesine destek olacaktır.

Denetçilerin ve danışmanların firmaların yönetim sisti konusunda bilgili olmaları esastır.

Belgelendirme konuları içinde  yer alan

ISO 9001:2015 belgelendirme
ISO 27001:2013 belgelendirme
BRC İngiliz Perakendecilik belgelendirme
ISO / TS 16949 belgelendirme
ISO 10002:2015 belgelendirme
ISO 13485:2016 belgelendirme
ISO 14001:2015 belgelendirme
ISO 15838:2009 belgelendirme
ISO 22000:2005 belgelendirme
ISO 22301:2013 belgelendirme
ISO 50001:2011 belgelendirme
OHSAS 18001:2007 belgelendirme
SKS 2015 belgelendirme

Yukarıda yer alan konulara göz atmanıza gerekmektedir Bu belgelendirme yöntemleri ile firmanızı olumsuz pazardan çekerek daha yetkin bir hale getireceksiniz.Bir cevap yazın