ISO Kalite Belgesi

ISO 9001 2015 NEDİR?

ISO Kalite Belgesi Eylül 2018’de yürürlüğe girerek ISO 9001 2008 Artık günümüzde iso 9001 2015 olarak kullanılmaya başlayacaktır. ISO kalite belgesi belirli standartları olan bir yapıya sahiptir. Bir den fazla ISO standartları olsa da firmaların en fazla önem verdiği yapılan işe göre değişir ISO 9001 kalite belgesidir.

ISO SERTİFİKALARI

Sizlerde bir iso sertifikasına  sahip olmak istiyorsanız önce hangi alanda sertifika alacağınızı bilmeniz gerekmektedir. ISO 9001 Sertifikasını almış bir firma ISO kalite belgesi almaya hak kazanmıştır artık bunları müşterilerinize belirte bilirsiniz.

ISO9001 2015 firmanızı ve sizi geliştirmeye zorlayacaktır bu tamamen sizin büyümeniz için gerekli olan şartlardır kim istemez ki pazarda söz sahibi olmak ve kurumsal bir firma olarak tanınmak?

ISO Kalite BelgesiISO kalite belgesi ne işe yarar?

Sürekli olarak müşteri ihtiyaçları ve memnuniyetlerini geliştireceksiniz. Gerekli olan ürünleri daha iyş anlatmanızı ve pazarlamanızı sağlayacaktır. Tutarlı bir yaklaşım ile performansı inanılmaz derece yükseltecektir.
ISO kalite belgesi Şirket içinde ne işe yarar?
İş tatmininde artış gözle görülecek hale gelecektir.

Çalışan kişilerde moral ve motivasyonlar yükselişler.

Azalan iş tatmini yükselişe geçecektir.

Daha fazla kâr elde edeceksiniz.

Yasal düzenlemeleri daha iyi bileceksiniz.

Sürekli olarak iyileştirilmiş bir iş planına sahip olacaksınız.

ISO Kalite Belgesi Nedir?

ISO Kalite Belgesi bir işletmenin belgelemeye, düzenlemeye, tanımlamaya yardımcı olduğu gibi ISO 9001 2015 ise bazı firmalar için bir zorunluluktur.

ISO 9001 BELGESİ PERFORMANS ETKİSİ

9001 2015 ISO belgeleri performans olarak firmaları etkileyip etkilemeyeceği konusunda karar vermek kolay değildir bunu ispat etmek ise tamamen konuya hakim olmaktan geçmektedir. Titiz bir çalışma ile bunu görmeniz mümkün olduğunu unutmayınız. Bu sadece ISO9001 belgesi ile ilgili değildir farklı standartlar içinde geçerli oluğunu unutmayınız.

ISO Kalite Belgesi 9001 Kaynaklara Etkisi

Bir şirketten ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok etkisi olacaktır fakat zaman ve değişen koşullar sizlere bu imkanı vermeyebilir. Planlanmamış iş döngüsü iş verimi azaltacaktır. ISO kalite belgesinin firmalara etkisi ise verimliliği ve zamanı daha iyi kullanmanıza ayrıca kaynaklarda olan etkenlerin daha az masraf ile çözülmesine olanak sağlayacaktır. Kaynakların üst düzeye çıkarılması ve düzenli hale gelmesine olanak sağlayacağını unutmayınız.

Detaylı bilgi için 0850 441 9001 telefon numarasından bizlere ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

 

 

 

 Bir cevap yazın